Rada Fundacji jest organem dbającym o realizację celów Fundacji. Do kompetencji Rady Fundacji należy w szczególności:
- prowadzenie okresowych kontroli działalności statutowej i finansowej;
- składanie zastrzeżeń w stosunku do działalności Zarządu, jeśli Rada Fundacji dojdzie do wniosku, że takie działanie Zarządu może przynieść Fundacji szkody,
- wydawanie zaleceń pokontrolnych w przypadku stwierdzenia uchybień w działalności, określenie terminu i sposobu ich usunięcia,
- udzielanie absolutorium poszczególnym członkom Zarządu.
Skład Rady Fundacji
Doktor nauk społecznych, w zakresie pracy socjalnej. Adiunkt w Katedrze Polityki Społecznej i Pracy Socjalnej na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Zainteresowania naukowe koncentruje wokół szeroko pojętej pracy socjalnej, zawodu pracownika socjalnego oraz systemu pomocy społecznej, w tym jego ujęcia w systemie polityki społecznej. Autorka kilkudziesięciu artykułów naukowych w czasopismach oraz monografiach. Wieloletni praktyk, zawodowo realizujących pracę socjalną w wielu instytucjach pomocy społecznej różnego szczebla. Autorka i współautorka projektów z zakresu pracy socjalnej i polityki społecznej. Członek Regionalnej Komisji Egzaminacyjnej ds. stopni specjalizacji zawodowej pracowników socjalnych. Mediator, trener i szkoleniowiec. Superwizor pracy socjalnej.
To doświadczona ekspertka w zakresie interwencji kryzysowej, pomocy społecznej oraz przeciwdziałania przemocy domowej. Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie ukończyła filologię polską oraz studia podyplomowe z psychologii kryzysu i interwencji kryzysowej. Od lat związana jest z działaniami na rzecz wsparcia rodzin i osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Była inicjatorką i koordynatorką Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach, gdzie do 2024 roku pełniła funkcję dyrektora. Aktywnie uczestniczy w opracowywaniu strategii i programów przeciwdziałania przemocy oraz wspierania rodzin, a także współpracuje z instytucjami państwowymi i samorządowymi w zakresie polityki społecznej.
Członek Ministerialnego Zespołu Monitorującego ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej i Zespołu do spraw Reformy Pomocy Społecznej przy MRPiPS. Obecnie doktorantka w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Ignatianum, pełni także funkcję członka Rady Fundacji Centrum Rozwoju Usług Społecznych, angażując się w działania na rzecz rozwijania i wdrażania innowacyjnych modeli wsparcia rodzin i społeczności lokalnych. Jest autorką licznych publikacji oraz prelegentką na konferencjach naukowych i branżowych dotyczących interwencji kryzysowej i pomocy społecznej. Jako wykładowca akademicki dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z przyszłymi specjalistami w obszarze pracy socjalnej i psychologii kryzysu. Jej dorobek obejmuje również współtworzenie programów telewizyjnych i radiowych poświęconych tematyce społecznej, a także udział w krajowych i międzynarodowych inicjatywach na rzecz wzmacniania systemów wsparcia społecznego.
Jest kierownikiem Katedry Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ekspert w dziedzinie restrukturyzacji i ekspert ekonomiczny Instytutu Prawa Gospodarczego. Był ekspertem Narodowego Programu Foresight Polska 2020 Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Skarbu oraz Ministerstwa Gospodarki. Współpracownik w kancelarii prawnej Tomasik Groele Adwokaci. Jest członkiem Instytutu Allerhanda oraz Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, a także współtwórcą stowarzyszenia Krakowska Szkoła Controllingu.
Zajmuje się badaniem sytuacji finansowej przedsiębiorstw, rachunkowością finansową, zarządzaniem finansami przedsiębiorstwa, rachunkowością zarządczą i controllingiem. Szczególnym obszarem zainteresowań jest efektywność finansowa przedsiębiorstw oraz restrukturyzacja finansowa.
Były doradca zarządu Stoczni „Nauta” S.A. i Stoczni „Gdynia” S.A. w obszarze restrukturyzacji. Kierował wdrożeniem dobrych praktyk w dziedzinie zarządzania, informatyki oraz finansów w sądownictwie w ramach projektu Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.
Autor wielu książek specjalistycznych o tematyce finansowej.